Internet, SEO

Jak przekierować HTTP na HTTPS

Przy tak wielu korzyściach płynących z zainstalowania certyfikatu SSL – w tym zwiększonym bezpieczeństwie i lepszych rankingach wyszukiwarek – rosnąca liczba właścicieli witryn zmierza w tym kierunku.

Po zainstalowaniu certyfikatu SSL Twoja witryna jest dostępna zarówno za pośrednictwem protokołu HTTP, jak i HTTPS .

Chociaż nie musisz wprowadzać żadnych dodatkowych zmian, ważne jest, aby wymusić HTTPS zamiast HTTP. W ten sposób przekierujesz wszystkich odwiedzających do zaszyfrowanej wersji swojej witryny.

Nie ma wymogu instalowania certyfikatu SSL, ale Google to zaleca, ponieważ szyfrowanie pomaga chronić użytkowników.

Pierwsze kroki

Ale najpierw, zanim cokolwiek zrobisz, sugeruje się wykonanie kopii zapasowej witryny , aby móc wrócić do poprzedniej wersji, jeśli coś pójdzie nie tak.

Ponadto, zanim będziesz mógł przekierować HTTP na HTTPS , będziesz chciał zabezpieczyć ważny certyfikat SSL. Jest wielu dostawców certyfikatów SSL, więc pamiętaj, aby porównać swoje opcje na podstawie niezawodności, reputacji i kosztów.

Potrzebujesz dostępu do panelu sterowania swojego konta hostingowego, ponieważ w tym miejscu wprowadzisz niezbędne zmiany.

Oto dwa kroki, które należy wykonać, aby ukończyć przekierowanie:

1. Zlokalizuj i edytuj plik .htaccess

Pierwszym krokiem jest zlokalizowanie lub utworzenie pliku .htaccess. Tutaj wpisz kod przekierowania.

Sposoby edycji pliku .htaccess:

 • Edytuj plik na swoim komputerze i prześlij go na serwer za pomocą FTP.
 • Użyj trybu „Edycja” w programie FTP, który umożliwia zdalną edycję pliku.
 • Użyj edytora tekstu i protokołu SSH, aby edytować plik.
 • Użyj Menedżera plików w cPanel, aby edytować plik.

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem edycji pliku .htaccess dla większości ludzi jest użycie Menedżera plików w cPanel; W tym artykule opisano, jak edytować przy użyciu tej metody i dotyczy hostingu internetowego systemu Linux, takiego jak serwery współdzielone i dedykowane serwery Linux.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu tego, skontaktuj się z firmą hostingową, aby przeprowadzić Cię przez ten proces.

2. Dodaj kod przekierowania

Po uzyskaniu dostępu do pliku .htaccess możesz zmusić cały przyszły ruch do korzystania z protokołu HTTPS, wstawiając następujący kod:

RewriteEngine On

RewriteCond% {HTTPS} taniej

RewriteRule ^ (. *) $ Https: //% {HTTP_HOST}% {REQUEST_URI} [L, R = 301]

Wskazówka: możesz mieć istniejący kod w pliku .htaccess, więc uważaj, aby nie powtórzyć „RewriteEngine On”. Jeśli to już istnieje, pomiń je po raz drugi i po prostu skopiuj w pozostałych dwóch wierszach.

Wtyczki WordPress do przekierowania SSL

Really Simple SSL automatycznie wykrywa Twoje ustawienia i konfiguruje Twoją stronę internetową tak, aby działała przez https.

Aby zachować lekkość, opcje są ograniczone do minimum. Cała witryna zostanie przeniesiona na SSL.

Trzy proste kroki konfiguracji:

 1. Uzyskaj certyfikat SSL
 2. Aktywuj tę wtyczkę
 3. Włącz SSL jednym kliknięciem

Co właściwie robi wtyczka:

 • Wtyczka rozwiązuje większość problemów, które WordPress ma z SSL, na przykład gdy jesteś za odwrotnym serwerem proxy / równoważeniem obciążenia lub gdy nie są przekazywane żadne nagłówki, których WordPress może użyć do wykrycia SSL.
 • Wszystkie przychodzące żądania są przekierowywane do https. Domyślnie z wewnętrznym przekierowaniem WordPress, ale możesz również włączyć przekierowanie .htaccess.
 • Adres URL witryny i adres URL strony głównej zostaną zmienione na https.
 • Twoje niezabezpieczone treści można naprawić, zastępując wszystkie adresy http: // adresy URL https: //, z wyjątkiem hiperłączy do innych domen. Dynamicznie, więc nie są wprowadzane żadne zmiany w bazie danych (z wyjątkiem siteurl i homeurl).

Zawsze wykonaj kopię zapasową przed wykonaniem!

Wniosek

Po uzyskaniu certyfikatu SSL możesz wykonać te dwa proste kroki, aby przekierować HTTP na HTTPS . W ten sposób masz gwarancję, że cały ruch zostanie skierowany do najbezpieczniejszej wersji Twojej witryny.