Internet, SEO, Technologie internetowe

GTmetrix vs PageSpeed ​​Insights vs Pingdom Tools vs WebPageTest: co jest najlepsze

Szybkość witryny – czas, w którym witryna ładuje się w przeglądarce internetowej – jest jednym z parametrów, które decydują o rankingu SEO. Oprócz kwestii związanych z SEO, szybkość witryny odgrywa również ważną rolę w określaniu, ilu czytelników pozostanie w witrynie, a co za tym idzie, jakie są współczynniki konwersji . Na przykład zaledwie sekundowe opóźnienie może doprowadzić do 7% spadku sprzedaży .

Mówiąc prościej, gdy tylko skończysz budować swoje strony internetowe , naprawdę nadszedł czas, aby przetestować, jak szybko się ładują i co możesz zrobić, aby poprawić swoje wyniki. Aby to zrobić, potrzebujesz narzędzi do testowania szybkości ! Tutaj do gry wkracza dzisiejszy post.

W tym porównaniu GTmetrix, PageSpeed ​​Insights, Pingdom Tools i WebPageTest , podajemy szczegółowe informacje o każdym narzędziu i wskazujemy, które prawdopodobnie będzie najlepsze dla Twoich potrzeb. Będziemy również testować tę samą witrynę internetową za pomocą każdego z narzędzi, aby zobaczyć, co się pojawi.

Zobaczmy, kto jest na górze; oto GTmetrix vs PageSpeed ​​Insights vs Pingdom Tools vs WebPageTest:

W pośpiechu? Krótka tabela podsumowująca:

 Porównanie funkcji

Oto funkcje, które uzyskujesz dzięki narzędziom, i różnice w ich zastosowaniu:

Użytkowanie i opłaty

Począwszy od GTmetrix ; jest to bezpłatne narzędzie online do testowania wydajności Twojej witryny. Możesz wprowadzić adres URL strony internetowej do jednorazowego testu, ale możesz również wybrać GTmetrix PRO , ofertę premium firmy GTmetrix, która nadaje Twoim testom wyższy priorytet. Podstawowy plan jest bezpłatny z trzema monitorowanymi adresami URL, podczas gdy płatne plany zaczynają się od 14,95 USD miesięcznie.

PageSpeed ​​Insights to narzędzie Google do oceny wydajności witryn.

To narzędzie jest bezpłatne – wystarczy wpisać adres URL, aby rozpocząć test wydajności w witrynie. Nie ma płatnych opcji.

Pingdom Tools to zestaw powszechnie używanych narzędzi, które wykraczają poza monitorowanie wydajności serwisu. Oprócz analizy szybkości stron, Pingdom obejmuje narzędzia do monitorowania czasu pracy, monitorowania transakcji i monitorowania serwera z systemem ostrzegania na wypadek, gdyby coś poszło nie tak z witryną. Jego pakiet do monitorowania witryn internetowych jest dostępny od 42,12 USD miesięcznie.

WebPageTest to kolejne narzędzie do monitorowania wydajności witryny, które jest całkowicie darmowe i otwarte.

Możesz bezpłatnie założyć profil na stronie, aby uzyskać dostęp do historii testów, forum oraz dokumentacji narzędzia.

Wybór urządzenia i przeglądarki

Możesz chcieć przetestować swoją witrynę z różnych przeglądarek i urządzeń, w zależności od różnych okoliczności. Dobre narzędzie testowe powinno Ci to umożliwić.

GTmetrix umożliwia testowanie Twojej witryny internetowej za pomocą dowolnej kombinacji urządzenia i przeglądarki, w tym telefonów komórkowych. Musisz jednak zarejestrować darmowe konto, aby dostosować te opcje.

PageSpeed ​​Insights pokazuje dwa zestawy wyników i wyników – po jednym dla komputerów i komórek. Jednak nie masz zbyt wielu możliwości dostosowywania, aby wybrać urządzenie mobilne, na którym chcesz przetestować swoją witrynę.

Pingdom Tools ma opcję testowania Twojej witryny na urządzeniach mobilnych.

WebPageTest umożliwia określenie przeglądarki – także kombinacji urządzeń z dużą liczbą dostępnych urządzeń do wyboru.

Lokalizacja testu

Czas ładowania strony internetowej zależy również od lokalizacji testowej w stosunku do lokalizacji serwera. Dzieje się tak, ponieważ przesłanie każdego żądania zajmuje kilka (mili) sekund, jeśli użytkownik i serwer znajdują się daleko. To niewielkie opóźnienie może spowodować wydłużenie czasu ładowania strony . Jeśli Twoi klienci pochodzą głównie z jednego regionu świata, Twój serwer powinien znajdować się jak najbliżej nich.

  • GTmetrix umożliwia określenie lokalizacji testów, które obejmują większość głównych regionów świata. Aby dostosować tę funkcję, musisz się zarejestrować.
  • PageSpeed ​​Insights nie pozwala na określenie lokalizacji, która jest najprawdopodobniej wewnętrznie obliczana na podstawie lokalizacji serwera.
  • Narzędzia Pingdom i WebPageTest umożliwiają również wybieranie lokalizacji. Największą różnorodność wyboru lokalizacji zapewnia WebPageTest.

Analiza wodospadu

Ważną cechą tych narzędzi testowych do dokładnej analizy wąskich gardeł w projekcie i strukturze Twojej witryny jest wodospad sekwencji ładowania strony. Podczas ładowania strony przeglądarka kolejno żąda zasobów, takich jak arkusze stylów, obrazy i skrypty. Wykres kaskadowy wizualnie przedstawia czas potrzebny na załadowanie każdego zasobu i jego stan w odniesieniu do całkowitego załadowania strony.

GTmetrix, narzędzia Pingdom i WebPageTest przedstawiają wykres kaskadowy, który pozwala szczegółowo zagłębić się w zasoby Twojej witryny.

W PageSpeed ​​Insights nie ma kaskady.

Dodatkowe funkcje

GTmetrix integruje w teście zestawy reguł Google PageSpeed ​​Insights i Yahoo’s YSlow, aby dać Ci zewnętrzną perspektywę działania w Twojej witrynie. GTmetrix umożliwia również przeglądanie zarejestrowanych odpowiedzi testów na różnych urządzeniach. Jeśli zdecydujesz się na konto na GTmetrix, możesz również śledzić wydajność stron w czasie. Wreszcie, GTmetrix daje również możliwość symulacji testów z włączonymi blokadami reklam, ograniczaniem połączeń i korzystaniem z REST API .

Pingdom Tools umożliwia monitorowanie i śledzenie czasu pracy Twojej witryny oraz ustawianie alertów dla różnych scenariuszy.

WebPageTest przeniesie Cię do publicznej wersji strony internetowej, ale możesz tworzyć prywatne wystąpienia WebPageTest za pomocą interfejsu API WebPageTest . Możesz również zintegrować WebPageTest w swoim narzędziu CI za pomocą API.

Ponadto WebPageTest umożliwia pisanie niestandardowych skryptów emulujących logowanie do witryn internetowych przed wykonaniem testu. W ten sposób możesz testować strony w swojej aplikacji internetowej, które znajdują się za warstwą uwierzytelniania. Jednak wyniki tych testów są publicznie dostępne, więc upewnij się, że używasz do nich konta testowego.

 Testowanie witryny za pomocą GTmetrix, PageSpeed ​​Insights, Pingdom Tools i WebPageTest

GTmetrix

GTmetrix posiada zbiór funkcji, które pozwalają analizować wydajność strony internetowej. Podsumowuje wyniki w postaci trzech wskaźników: czasu wczytywania strony, całkowitego rozmiaru strony i łącznej liczby żądań HTTP. Wyniki pokazują również porównanie tych wskaźników z przeciętną witryną testowaną na GTmetrix.

Kiedy wykonujesz test ad-hoc strony internetowej na GTmetrix, nie możesz określić lokalizacji testowej, przeglądarki i ustawień połączenia. Na przykład moja lokalizacja testowa to domyślnie Vancouver.

Zakładki PageSpeed ​​i YSlow przedstawiają najważniejsze parametry, na podstawie których należy oceniać wyniki. Oprócz liczby żądań i przekierowań, w rankingu znaczenie ma również rozmiar żądania i optymalizacja obrazu. Zasoby, takie jak obrazy i filmy, należy zoptymalizować pod kątem Internetu, aby umożliwić szybkie renderowanie w przeglądarkach. Oto nasz przewodnik dotyczący optymalizacji obrazów w witrynie

(Szukasz rozwiązania do optymalizacji obrazu? Możesz być zainteresowany Optimole .)

Biorąc pod uwagę, że żądania HTTP niekorzystnie wpływają na wyniki, możesz przejść do karty Wodospad, aby przeanalizować, ile czasu zostało poświęcone na każde żądanie podczas wczytywania strony. Umożliwiłoby to znalezienie żądań, które tworzą wąskie gardła w procesie ładowania strony. Filmy i wykresy są dostępne po utworzeniu konta na GTmetrix i wykonaniu wielu testów.

PageSpeed ​​Insights

PageSpeed ​​Insights pokazuje dwie główne karty – na urządzenia mobilne i komputery.

Narzędzie wykonuje również dobrą robotę, dostarczając konkretne elementy działań, które poprawiają Twój wynik.

Wykonując testy z PageSpeed ​​Insights, otrzymasz szereg różnych wskazówek i analiz dotyczących potencjalnych problemów w Twojej witrynie. PageSpeed ​​Insights może zidentyfikować dużą liczbę żądań stron trzecich, brak zasad buforowania lub nadmierną liczbę struktur DOM.

Chociaż elementy akcji zapewniane przez narzędzie są dobre, pozostawia niewiele miejsca na dostosowanie. Nie można określić typowych parametrów, takich jak ograniczanie przepustowości połączenia i lokalizacja serwera. Ponadto te parametry również nie są raportowane przez narzędzie.

Ponieważ PageSpeed ​​Insights jest dostarczane jako samodzielne narzędzie, nie możesz utworzyć konta i śledzić wyników testów w czasie, pozostawiając jedyną możliwość ręcznego uruchomienia każdego testu.

Narzędzia Pingdom

Aby rozpocząć jednorazowy test narzędzi Pingdom, wprowadź adres URL i określ lokalizację serwera testowego – masz do wyboru jedną lub dwie opcje z każdego kontynentu. Po zakończeniu testu wyniki są dostępne do wglądu.

Kolejne sekcje wyników pokazują główne obszary zainteresowania witryny. Podkreślono również niektóre wspólne cechy z wcześniejszych testów.

wskazówki dotyczące pingdomów

Jeden z bardziej przydatnych bloków, które narzędzia Pingdom Tools na stronie znajdują się w sekcji „Rozmiar treści według typu zawartości” i „Żądania według typu zawartości”. Umożliwiają one dalsze badanie, jaki rodzaj i źródło treści ma największy wpływ na Twoje wyniki. W moim przykładzie obrazy stanowią prawie połowę rozmiaru strony.

W ostatniej sekcji Pingdom pokazuje listę żądań na stronie, podobnie do karty kaskady w GTmetrix. Możesz interaktywnie analizować, które zasoby ładowały się najwięcej.

WebPageTest

W prostym teście wszystkie ustawienia zaawansowane są uruchamiane z wartościami domyślnymi.

Narzędzie wykonało trzy testy, a wyniki pokazują medianę statystyk. Podsumowanie zawiera metryki przebiegu. Możesz również zobaczyć skompresowaną wodospad żądań. Ponadto znajduje się zrzut ekranu załadowanej witryny wraz z opcjami wyświetlania taśmy filmowej i wideo z testu. Karta szczegółowa przedstawia wodospad z większą liczbą szczegółów i metryk każdego przebiegu.

Karta przeglądu wydajności przedstawia pełną listę kontrolną optymalizacji witryny. Zawiera listę wszystkich zasobów i zestawia je z parametrami, które mają wpływ na wydajność witryny. Zakładki podziału treści, domeny i przetwarzania pokazują dystrybucję treści i żądań na stronie. Te zakładki przydają się, gdy trzeba sięgnąć głębiej, aby znaleźć rozwiązanie danego problemu. Analiza obrazu i mapy żądań przekierowują Cię do innych usług.

WebPageTest umożliwia również tworzenie niestandardowych metryk do oceny witryny. Możesz określić niestandardowe dane podczas testu lub dołączyć statyczny plik JavaScript, jeśli używasz instancji prywatnej.

WebPageTest zapewnia najwięcej opcji dostosowywania spośród narzędzi omówionych w tym poście. Prosta zakładka testowania pozwala na wprowadzenie adresów URL stron, które mają być przetestowane wraz z konfiguracjami testowymi. Masz również możliwość przeprowadzenia audytu Lighthouse .

 Jak wybrać między GTmetrix, PageSpeed ​​Insights, Pingdom Tools a WebPageTest

W tym poście przyjrzeliśmy się GTmetrix, PageSpeed ​​Insights, Pingdom Tools vs WebPageTest, aby zdecydować, które narzędzie jest najlepsze do różnych testów wydajności twoich stron internetowych.

Po pierwsze, wykonanie testu wszystkich tych narzędzi jest bezpłatne. Pingdom Tools i GTmetrix oferują również płatny pakiet narzędzi premium, oprócz testów ad-hoc. PageSpeed ​​Insights i WebPageTest nie mają żadnych planów premium.

Podsumowując, polecam:

  • NAJLEPSZY OGÓŁEM Jeśli potrzebujesz narzędzia do wykonywania prostych testów, wypróbuj Pingdom Tools . Pokaże Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby zorientować się, jak szybka jest strona internetowa. 
  •   Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe wyniki testów i śledzić je w czasie, powinieneś skorzystać z GTmetrix .
  • Aby uzyskać przydatne informacje, które mają bezpośredni wpływ na SEO, należy skorzystać z Google PageSpeed ​​Insights . 
  •  NAJLEPSZE DO SEO Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o tym, jak działa Twój test i co chcesz dokładnie przetestować (na przykład w scenariuszu programistycznym), przejdź dalej i sprawdź WebPageTest .